Cold blue poncho

_DSC2865Z rzeczy niebieskich w mojej szafie mam tylko turkusowe korale 😉 , które ubieram do brązowych ciuchów. W sklepach, ubrania w kolorze niebieskim omijam szerokim łukiem. A tu taka niespodzianka! Kupiłam kawałek (tym razem 2m) mięciutkiej dzianiny w pięknym niebieskim kolorze. Miała tak cudny odcień, że nie mogłam się jej oprzeć.

I powstało kolejne poncho 🙂 Niebieską wersję uszyłam według tego tutoriala. Moja dzianina nadawała się na niego idealnie. Wprowadziłam jednak małą zmianę, otóż nie kroiłam dwóch części, ale wykorzystałam środek złożenia tkaniny.

Poncho jest niezwykle szybkie w konstrukcji 😉 i szyciu. Dzięki łukowi na plecach doskonale trzyma się na ramionach i  nie spada. Część łuku na karku jest zebrana nitką i zmarszczona, w przeciwnym razie na plecach robiłby się garb. Jest to dosyć dobre rozwiązanie w przypadku cienkich, lejących i dobrze układających się dzianin. Ja natomiast zastanawiam się, co zrobić  z tym marszczeniem w przypadku grubej tkaniny? Bo mam ochotę na jeszcze jedno takie poncho. Problem w tym, że materiał to wełna płaszczowa, dosyć miękka i lejąca, ale jednak nieco grubsza.

Tymczasem zobaczcie, jak wygląda niebieskie dzianinowe… A na ostatnich zdjęciach cały kameleonowy komplet 🙂 Oczywiście zdjęcia nie oddają prawdziwego koloru, najbardziej zbliżony do oryginału jest na zdj. 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *