Dandy-boys

_DSC3140Moje chłopaki, jak chyba wszystkie chłopaki na świecie, uwielbiają bluzy dresowe, koniecznie z kapturem i koniecznie na zamek. Albo powiem inaczej, mój starszy syn je uwielbia, a młodszy, od jakiegoś czasu, uwielbia to, co starszy. Fajnie jest mieć starszego brata 😉 .

Jakimś dziwnym trafem zgadzają się również w doborze wzoru tkaniny i dobrze, bo nie musiałam długo szukać 😛 a wzór wybrali sobie sami. Obydwie bluzy uszyte są z drapanej dresówki, bardzo milusiej i cieplutkiej, do uszycia rękawów natomiast i czarnego kaptura użyłam dresówki pętelkowej.

Bluza starszego uszyta jest według papaverowego wykroju, który można sobie pobrać tutaj. Nie ma jednak „dziewczyńskiego” wcięcia w pasie lecz bok ma wyrównany w linii prostej od pachy do biodra. Kaptur uszyty z pętelkowej dresówki, wewnątrz wyłożony jest polarem. Kieszonki, jak w oryginale, naszyte są na przodzie.

Bluza młodszego różni się kapturem, który wyłożony jest dresówką pętelkową, a kieszonki ma wszyte w boki i ostębnowane na przodzie. Uszyta jest z wykroju ze starej Burdy 2/2002, model 116 (prawie prehistoryczna 😉 ).

Moje dzieci od tygodnia nie wkładają nic innego 😀 Nie wykażę się skromnością i powiem, że bluzy wyszły naprawdę rewelacyjnie. Sama nie mogę się na nich napatrzyć 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *