Bicolore

_DSC7111

Takie spodnie „chodziły” za mną bardzo długo…

Kiedy znalazłam odpowiedni model i materiał, już prawie się w nich widziałam. Nie wiem z czym było gorzej, czy z szukaniem wykroju, czy materiału. Większość wykrojów na cygaretki była dla materiałów elastycznych, ale takich materiałów, które by mi odpowiadały nie było.  W końcu znalazłam i wykrój i materiały.

Spodnie uszyte są z Burdy 11/2013, model 110A, rozm. 38 z centymetrowym zapasem na szwy. Szary przód w kratę to czysta włoska wełenka. Tył czarny to materiał bliżej niezidentyfikowany, chociaż kiedy go kupowałam pisało również: „wełenka”. Organoleptycznie go nie sprawdzałam 😛 jednak poddałam go przypalaniu – według mnie wełna to nie jest. A może to jakaś wełniano-sztuczna mieszanka bo słabo się gniecie… przy tym jest bardzo lejący. Chyba nie powinnam łączyć takich materiałów, ale chciałam mieć te spodnie już-już… wystarczająco długo z nimi zwlekałam 😉 Do zdjęć założyłam czarnego nietoperza.

No i oto one. Są świetne, chociaż według mnie ich jedyną cechą wspólną ze spodniami z Burdy, jest wyłącznie mankiet na nogawce, bo na pewno nie krój 😉 Teraz będę poszukiwać materiałów elastycznych i machnę sobie takie cygaretki, a co!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *